Postup predaja

1. Telefonický kontakt predávajúceho s realitnou kanceláriou DRAGON REAL

Prostredníctvom telefonického rozhovoru stručne zistíme Vaše aktuálne potreby a dohodneme si s Vami termín obhliadky Vašej nehnuteľnosti. Zásadne neponúkame nehnuteľnosť bez osobnej prehliadky realitného poradcu!

2. Osobná návšteva realitného poradcu DRAGON REAL

Zaškolený realitný poradca sa s Vami stretne a ponúkne Vám možnosti spolupráce pri predaji Vašej nehnuteľnosti. Rozhovor medzi Vami a maklérom sa bude týkať hlavne detailného posúdenia skutočného stavu nehnuteľnosti, určenie jej reálnej tržnej ceny, riešenia daňových otázok, informácii z realitného trhu a upozornenia na rôzne úskalia pri predaji nehnuteľnosti. Pri kúpe nehnuteľnosti realitný poradca zistí Vaše potreby a parametre, aby pre Vás mohol nájsť tú najvhodnejšiu nehnuteľnosť, ktorá by plne spĺňala Vaše požiadavky a predstavy.

3. Podpis sprostredkovateľskej zmluvy

S naším realitným poradcom preberiete výhody výhradnej spolupráce a uzavriete exkluzívnu alebo neexkluzívnu sprostredkovateľskú zmluvu.

4. Zhotovenie fotodokumentácie na kvalitnú prezentáciu

Kvalitná fotodokumentácia by mala obsahovať vždy minimálne jednu fotografiu z každej miestnosti Vašej nehnuteľnosti, pohľad na záhradu, prístupovú komunikáciu, ale i fotografie z okolia nehnuteľnosti. Vždy sa snažíme o maximálny počet fotografií, čo kupujúci veľmi oceňujú.

5. Zistenie právneho stavu nehnuteľnosti

Vďaka spolupráci s katastrálnym úradom a partnerskou advokátskou kanceláriou zistíme aktuálne a potrebné informácie svedčiace o právnom stave ponúkanej nehnuteľnosti. Vďaka rýchlemu posúdeniu dokážeme predísť problémom, ktoré by nastali pri prevode nehnuteľnosti na nového vlastníka.

6. Zladenie ponuky s aktuálnymi požiadavkami z databázy DRAGON REAL

Disponujeme rozsiahlou databázou klientov , ktorí hľadajú nehnuteľnosť na kúpu alebo prenájom a ktorým Vašu ponuku ponúkneme ako absolútnu novinku.

7. Prezentácia ponuky na webových stránkach DRAGON REAL a na všetkých najväčších realitných serveroch

Ako náš klient máte možnosť využiť bezplatnú inzerciu svojej nehnuteľnosti na niekoľkých internetových realitných serveroch, vrátane spoplatnených, s ktorými naša realitná kancelária spolupracuje a samozrejme aj na webovej stránke našej spoločnosti www.dragonreal.sk.

8. Prehliadky nehnuteľností

Rovnako, ako by ste Vy boli spokojní so službami nášho realitného poradcu pri nábore nehnuteľnosti, takisto budú spokojní i potenciálni kupujúci pri prehliadkach. Vždy sa snažíme urobiť maximum a dať záujemcom komplexné informácie o danej nehnuteľnosti.

9. Zloženie rezervačného poplatku v kancelárii DRAGON REAL

Kupujúci skladajú rezervačný poplatok na nehnuteľnosť a tým sa zaväzujú nehnuteľnosť kúpiť

10. Kupujúcim ponúkame finančné služby na financovanie kúpy nehnuteľnosti

V prípade záujmu poskytneme kupujúcemu možnosť využitia našich finančných poradcov a sprostredkovateľov pri vybavení hypotekárnych, i ostatných úverov, ako aj poistenia nehnuteľnosti.

11. Podpis zmlúv a doručenie do katastra nehnuteľností

Predávajúci a kupujúci podpisujú potrebné zmluvy za prítomnosti realitného poradcu, ktorý zaistí doručenie do katastra nehnuteľností, prípadne zaistí doručenie potrebnej dokumentácie do banky, ktorá poskytuje hypotéku (kontroluje výplatu finančných prostriedkov na účet predávajúceho). V prípade predaja na základe výhradného zastupovania vypracujeme Kúpnu zmluvu a Návrh na vklad do katastra, uhradíme poplatky za návrhy na vklad do katastra nehnuteľností v hodnote 66,- € ako aj notársky poplatok za overenie zmluvy, vypracujeme preberací protokol a zabezpečíme prehlásenie médií – ZDARMA

12. Výplata finančných prostriedkov predávajúcemu

Predávajúci obdrží peniaze podľa dohody v kúpnej zmluve a dohľadom našej realitnej kancelárie.

13. Predanie nehnuteľnosti

Realitný poradca asistuje pri predávaní nehnuteľnosti. Prinesie so sebou preberací protokol, do ktorého sa zaznamenajú stavy meračov elektriny, vody, plynu atď. Realitný poradca ďalej zaistí prepis u jednotlivých dodávateľov médií.